Розводка трубопроводів у системах опалення

Як вирішити, за якою схемою розводити труби до опалювальних приладів?
У інженерній практиці існує величезна кількість всіляких схем розводки систем опалення, в яких людині непосвяченому легко заплутатися.
Бувають однотрубні і двотрубні схеми опалення. І ті й інші підрозділяються на вертикальні і горизонтальні, а у двотрубних систем опалення є ще й колекторна або її іноді називають сонячною схемою розводки.

Опалення Тернопіль

Опалення Тернопіль

однотрубні вертикальні системи – це всім відомий приклад розведення в радянських багатоквартирних будинках.
А горизонтальні однотрубні схеми мають досить вузьку область застосування (в основному, при обігріві великих приміщень, зразок залів кінотеатрів), але, хоч і рідко, все ж таки використовуються в приватному будівництві.

Тут, що подає однотрубна магістраль, послідовно обходить кілька опалювальних приладів, що знаходяться на одному рівні, з невеликим ухилом у бік руху води. Вода холоне в кожному радіаторі і до останніх в ланцюжку опалювальних приладів приходить вже значно охолодженої. Якщо ви хочете істотно скоротити витрати на трубопроводи та їх монтаж – то це схема для вас. Але якщо для вас головне – комфорт і естетика інтер’єру, то потрібно зважитися на користь двотрубної системи, оскільки однотрубні володіють трьома істотними недоліками.

Перший недолік – це проблеми з регулюванням тепла індивідуально в кожному опалювальному приладі. Інакше кажучи, не можна зробити ні гаряче, ні холодніше, ні вимкнути радіатор зовсім. Звичайно, у монтажній практиці існує спеціальний “обвідний канал “, перемичка, дозволяє відключати радіатор без того, щоб “не відключили “ вся система. Тим не менше, обігрів приміщення буде здійснюватися непрямим шляхом через стояк або подають труби.

Інший недолік – необхідність використовувати радіатори різних розмірів. Щоб тепловіддача у всіх радіаторів була приблизно однакова, перший в ланцюжку опалювальний прилад, повинен бути маленьким, а останній – великим. Ясно, що це не кращим чином позначиться на дизайні будинку.

А третій недолік – це неможливість здійснити в окремих приміщеннях приховану прокладку труб до радіаторів, тому що діаметр труби подачі повинен весь час збільшуватися.

Опалення Тернопіль

Опалення Тернопіль

Двотрубні системи позбавлені вказаних недоліків. Тут два трубопроводи, прямий і зворотній, приєднуються до опалювальних приладів за допомогою відводів. Вода, надходить в кожен радіатор однієї температури, що дозволяє використовувати радіатори одного розміру. Діаметри підведення та зворотного труб, і також типорозміри фасонних елементів (з’єднань) менше, ніж в однотрубних системах. Є можливість здійснювати приховану прокладку трубопроводів у бетонній стяжці підлоги або під штукатуркою або в коробі плінтуса.

А головне, двотрубні системи дають можливість регулювати тепловіддачу в кімнаті, для чого на кожному радіаторі встановлюється термостатичний вентиль, за допомогою якого процес регулювання здійснює автоматично.

Ще одна перевага двотрубних схем полягає в тому, що ділянки системи опалення тут можна вводити в дію поетапно, в міру будівництва поверхів.
Вертикальні двотрубні системи допускають також використання в будинках із змінним рівнем поверхів (тобто коли поверхи шикуються по вертикалі в шаховому порядку).

Існує безліч варіантів двотрубних схем.
Є варіанти з верхньою і нижньою розводкою з.
Є тупикові двотрубні системи і системи з попутним рухом теплоносія.
Є двотрубні системи з центральною магістраллю високотемпературної і колекторами від яких труби підводяться і відводяться до кожного радіатора окремо. Це дозволяє скоротити діаметр труб і при прокладанні опалювального контуру відмовитися від великої кількості дорогих фасонних елементів (трійники).
Крім того, колекторна схема ще й тим виграє, що тут легко пов’язати окремі опалювальні прилади щодо тиску. Незважаючи на те, що з-за більшої витрати труб і витрат на колектор така схема виявляється дещо дорожче, ніж традиційні двотрубні схеми, колекторна система набуває все більшу популярність в індивідуальному будівництві.

Основною перевагою замовлення опалення в Тернополі у нас , є безкоштовний виїзд спеціаліста для заміру.

0