Кімнатний термостат і програматор.

Опалення Тернопіль

Опалення Тернопіль

 

Разом з підвищенням відпускних цін на газ для населення багато користувачів автономних систем опалення замислюються про пошуки способів для підвищення економічності своїх систем, а отже й економії коштів на газ. Існує багато способів для економії газу в системі опалення. Зараз ми поговоримо лише про одне – установці в систему кімнатного термостата, або іншими словами програматора для систем опалення, який служить для раціонального використання ресурсів на ваше опалення.

Кімнатний програматор, термостат або терморегулятор – один з приладів, який стає все більш популярним серед володарів сучасних опалювальних котлів, які мають електронну плату управління з можливістю підключення зовнішнього термостата. А це практично всі імпортні котли, які найбільше встановлюються в сучасних системах опалення.

Даний вид продукції умовно прийнято розрізняти на кілька видів: кімнатні термостати і програматори (ті ж термостати, але з функцією програмування на добу або тиждень). Перші здатні лише регулювати включення і виключення котла по температурі повітря, другі можуть цю температуру міняти в плині доби протягом тижня, згідно заданій програмі.

Опалення Тернопіль

Опалення Тернопіль

Кімнатний термостат – це прилад Термостат (грец. θέρμη – тепло; στατος – стоїть), який використовується для підтримки постійної температури повітря. Стандартно всі котли опалення комплектуються автоматикою, яка регулює роботу котла по температурі теплоносія.
Регулюючи температуру на вбудованій автоматиці котла, ви регулюєте його роботу (включення і виключення) виходячи з температури води в трубах опалення. Це буває не завжди правильно. Наприклад, при установці стандартного котла 24 кВт в однокімнатну квартиру з системою опалення, що складається з 2-3 радіаторів, котел, напевно, буде працювати, включаючись і виключаючи постійно, по кілька сотень разів на добу. Це дратує і погано позначається на техніці. Чому це відбувається? Та тому, що потужності котла цілком вистачає, щоб за кілька секунд або хвилин нагріти теплоносій до потрібного значення і відключитися, але радіатори опалення швидко охолоджують воду і датчик температури в котлі знову дає команду на його включення. При установці кімнатного термостата і підключенні його до автоматики котла, процес роботи приладу, залежить тепер від виміру температури повітря в приміщенні, якому встановлений термостат. Простіше кажучи, тепер вашому котлу не важлива температура води в системі, він включиться, коли в кімнаті похолодає. Як правило, кімнатні термостати управляються механічно, потрібна температура виставляється наочно, за допомогою обертання коліщатка. Також слід зазначити, що практично всі вони провідні, тобто вимагають проводки двох проводів від котла до місця встановлення термостата.

Програматор або програмований термостат – це схожий прилад, але з істотною відмінністю. У програматорі можна встановити різні режими роботи котла виходячи з часу доби і, як правило, з днів тижня.

Як це працює?

Як правило, спочатку в програматорі встановлюється дві базові температури, умовно звані «день» і «ніч». Далі, ви можете оперувати цими температурами, розписавши роботу котла по часу доби. Наприклад, встановимо температуру «день» 24 ° С, а «ніч» 21 ° С. Тепер запрограмуємо добову роботу котла, виходячи з нашого розкладу і потрібної температури в кімнаті:

  • – 0 годин до 6 ранку система працює в режимі «ніч» – температура в кімнаті 21 ° С
  • – З 6:00 до 9 ранку котел працює в режимі «день» – температура в кімнаті 24 ° С
  • – З 9 до 16 ми працюємо і котел знову переходить в режим «ніч»
  • – З 16 до 24 постійний режим «день», для комфортної температури 24 ° С

Висновок: наша програма дозволить налаштувати систему опалення таким чином, що температура найбільшого споживання ресурсів «день» буде підтримуватися не 24 години на добу, а тільки тоді, коли ми вдома і це необхідно.

Опалення Тернопіль

Опалення Тернопіль

Що дасть нам ця економія?
Нескладний прорахунок показує – 7 годин на добу котел працює максимально, для досягнення температури в кімнаті 24 ° С, а решту часу, більш економічно, нагріваючи повітря лише до 21 ° С. Переходячи на грошову економію, можна сміливо стверджувати, що при правильному програмуванні термостата можна отримати економію на витраті газу або електрики до 20%. Це факт, який доведений неодноразово користувачами даної техніки. І що найголовніше – ви досягнете економії, не відчуваючи жодного дискомфорту для себе. Ви просто не відчуєте різниці температур.

Останнє, що хочеться відзначити, серед програматорів – термостатів існують як провідні, так і бездротові моделі (на радіоканалі), що дає незаперечну перевагу для тих, хто зробив ремонт і не має можливості провести дроти. Також цей варіант сильно стане в нагоді, якщо ви не знаєте де те саме місце у вашому будинку, де, розмістивши терморегулятор, комфортно буде в інших кімнатах і приміщеннях.

0