Як правильно вибрати радіатор?
Велике розмаїття типів та моделей радіаторів на ринку змушує нас задуматись який радіатор нам  потрібний?
Оскільки радіатор знаходиться в середині приміщення і впливає на його естетичний вигляд, більшість покупців підходять до вибору радіатора винятково з позиції дизайну. Це  хибний шлях. Отже, перш за все радіатори розрізняються на: стальні, алюмінієві та біметалічні.

Алюмінієві радіатори

алюмінієвий радіатор Опалення Тернопіль

Опалення Тернопіль

Алюмінієві радіатори мають найкращу тепловіддачу серед усіх інших типів радіаторів, адже алюміній швидко нагрівається і швидко віддає тепло. Близько 50% тепла алюмінієві радіатори віддають шляхом випромінювання, а решту – шляхом конвекції через конвекційні канали. Вони також з легкістю витримують значний тиск у мережі — до 16 бар. Дизайн даного радіатора легко вписується у будь-який найвитонченіший інтер’єр, а також дозволяє їх легко чистити. Проте алюмінієві радіатори починають руйнуватися при використанні його із нашою системою централізованого опалення  через високу лужність, розчинений кисень, та решту хімічних елементів, які присутні у воді, що циркулюється.  І тому, знаючи особливості нашої системи централізованого опалення, жодна фірма-виробник не дасть гарантії на тривалу роботу такого радіатора. Тому найкраще застосування алюмінієвих радіаторів — саме у автономних системах опалення приватних будинків та котеджів. Саме там і стане у нагоді здатність алюмінієвого радіатора швидко реагувати на зміну температури. Завдяки невеликому об’єму води в радіаторі, вони легко піддаються регулюванню з допомогою терморегуляторів. Але і тут слід врахувати, що, у випадку, якщо котел містить мідні деталі, алюмінієвий радіатор „схопить” корозію значно швидше, аніж передбачено його гарантійним терміном служби.

Біметалічні радіатори

біметалічний радіатор Опалення Тернопіль

Опалення Тернопіль

Біметалічні радіатори вдало поєднують кращі властивості секційних алюмінієвих і трубчастих сталевих радіаторів. В даному виді радіатора з теплоносієм контактує лише сталь, а тепловіддача в приміщення здійснюється з алюмінієвої поверхні, за рахунок цього модель є ідеальним виробом для встановлення на централізовані системи опалення. Максимальний робочий тиск – 40 бар, а також вони є стійкими до гідравлічного перепаду, тобто перепаду тиску в системі. Малий діаметр каналів дозволяє зменшити в 2-3 рази об’єм теплоносія в порівнянні з алюмінієвими, тому біметалічний радіатор скоріше реагує на команди термостата і забезпечує режим комфортного опалення. Дані радіатори відрізняються своєю довговічність, а також вартістю в порівнянні із алюмінієвими.

 

Сталеві радіатори

 

сталевий радіатор Опалення Тернопіль

Опалення Тернопіль

Для обігріву у багатоповерхових будинках одним із найоптимальніших варіантів є сталеві радіатори конвекційного типу, характерними властивостями яких являються – мала інерційність і простота конструкції. Переваги малої інерційності полягає в миттєвому реагуванні температури і розходу теплоносія, тобто в швидкому нагріві та охолодженню, що приводить до суттєвого енергозбереження. Радіатор має дві сталеві стінки, між якими знаходиться одна або декілька гофрованих пластин, які, власне, і забезпечують циркуляцію повітря і значно збільшують тепловіддачу.
Сталеві панельні радіатори витримують і особливості централізованої системи опалення і значно сприятливіші умови індивідуального обігріву. Розраховані такі радіатори на тиск у мережі опалення до 10 бар. Проте найкраще їх використовувати у приміщеннях із невеликою висотою стель — до 3 м. Сталеві радіатори також поділяються за типом підключення: із нижнім та бічним. Радіатори із нижнім підключенням дещо дорожчі, і потребують того, аби труби опалення були приховані у підлогу.

Як слід встановлювати радіатор?

Радіатори встановлюють у місцях найбільших тепловтрат — тобто, під вікнами. Радіатор має бути лише на чверть (25%) коротшим за підвіконня, за таких умов він максимально компенсуватиме втрату тепла, яка у будь-якому випадку відбувається через вікно. Відстань між підлогою та радіатором має бути не менше 15 см, а від підвіконня до обігрівача — не менше 10 см. Найменша відстань між радіатором та стіною, до якої він кріпиться, може бути 3 см. Така установка радіатора, як запевняють фахівці, забезпечує максимальну його тепловіддачу та необхідну конвекцію повітря у приміщенні.

0